Cart

fotografia

Zapoczątkowana w 1989 r. ukierunkowana głównie na dokumentowanie środków transportu (pociągów i komunikacji miejskiej). Z czasem, rozwój warsztatu fotograficznego oraz czynnik artystyczny, wykształca nowe podejście autora, polegające na dążeniu do świadomej kompozycji, w których zarówno temat główny jak i tło powinny tworzyć atrakcyjną i harmonijną całość.

Fotografie autora są najczęściej dziełami o charakterze estetycznych pocztówek z poprawną i możliwie atrakcyjną kompozycją. W genezie takiego podejścia leży jego zmęczenie powszechnym trendem do wszelkich udziwnień i zachwytem nad pretensjonalnym efekciarstwem.

Autor prowadził współpracę fotograficzną z PKP i spedytorem „CEMET”. Jego zdjęcia pojawiały się w raportach rocznych, kalendarzach itp. Prace zakupiło Biuro Promocji Miasta st. Warszawy. Zlecenia realizowane były również na potrzeby medialne; w tym na potrzeby instytucji pozarządowych (Centrum Wolontariatu, lata 2001-2004). 

Autor był uczestnikiem konkursów fotograficznych; główna nagroda w ogólnopolskim konkursie „Zobacz Wawę” (rok 2004) czy też III miejsce w konkursie „Magia Wielkiego Miasta” (rok 2008).

W 2015 wydał autorski album o warszawskiej komunikacji publicznej (więcej: Album).

Subcategories